Okiennice

Okiennice drewniane – niebanalna ozdoba elewacji

Okiennice jako dodatkowy, zewnętrzny element okien drewnianych spełniają nie tylko swoje funkcje ozdobne, nadając budynkowi urokliwy i ciepły klimat, ale zapewniają również intymność w mieszkaniu, nawet przy otwartym oknie.

Wykonujemy okiennice drewniane dostosowane do wymiaru okna i zamierzonego sposobu otwierania, również do okien o nietypowych kształtach: okrągłych, łukowych, trapezowych, trójkątnych – tak, aby najlepiej pasowały do okien i elewacji budynku. W zależności od Państwa preferencji możemy przygotować okiennice wg dostępnych wzorów: lamelowa, pełna, mieszana, deskowa.

Zastosowanie odpowiednich okuć pozwala na montaż okiennic do muru, okien lub opasek drewnianych. Możliwe jest użycie napędu elektrycznego do czynności otwierania i zamykania okiennic – co w oczywisty sposób podnosi komfort użytkowania.

Filter Categories
wszystkie
wewnętrzne
zewnętrzne
  • Okiennica drewniana lamelkowa.
  • okiennica-wewnet_rzna-(2)
  • okiennica-wewnet_rzna
  • okiennica-zewnetrzna-(2)
  • okiennica-zewnetrzna

Okiennice – dodatkowa ochrona

Okiennice drewniane poza funkcją dekoracyjną chronią przed wiatrem, nadmiernym słońcem, deszczem, czy śniegiem, umożliwiając jednocześnie ciągłą wentylację pomieszczeń, dodatkowo zabezpieczają stolarkę przed zniszczeniem. Właściwe zamontowanie okiennic przy użyciu odpowiednich mechanizmów zamykania, np. drążków z hakami blokującymi, wkrętów przelotowych powoduje, że zamknięta okiennica z drewna stanowi trudną przeszkodę do pokonania utrudniającą włamanie.