Szyby

Szyby to bardzo ważny element okna. W swojej ofercie posiadamy m.in. szyby bezpieczne, antywłamaniowe, zbrojone, termoizolacyjne i ornamentowe. Aby w pełni dopasować szyby do Państwa indywidualnych potrzeb, nasza firma współpracuje z wieloma producentami szyb i witraży. Witraże wykonywane są na zamówienie wg własnego projektu lub dostępnych wzorów.

Szyby termoizolacyjne – okna energooszczędne

Zestaw szyb termoizolacyjnych składa się najczęściej z jednej szyby zwykłej typu float oraz jednej szyby z naniesioną powłoką niskoemisyjną z tlenków metali i niemetali, która powinna znajdować się wewnątrz zestawu szyb zespolonych od strony pomieszczenia. Powłoka niskoemisyjna odbija z powrotem do środka ciepło emitowane m.in. z grzejników, zapobiegając w ten sposób przenikaniu ciepła na zewnątrz.
Wysoki poziom energooszczędności szyb termoizolacyjnych sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem nie tylko w pomieszczeniach o standardowym rozmiarze okien, ale również w nowoczesnym budownictwie z dużymi przeszkleniami.
Coraz powszechniejsze zastosowanie znajdują szyby zespolone trzyszybowe dwukomorowe stosowane w oknach pasywnych składające się z jednej szyby bezbarwnego szkła typu float oraz dwóch szyb z naniesioną powłoką niskoemisyjną. Tak zbudowana szyba w zależności od grubości tafli szkła oraz od rodzaju gazu użytego do wypełnienia przestrzeni między szybami pozwala na osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U w przedziale od 0,9 do 0,5 W/m2K.

Filter Categories
wszystkie
piaskowane
witraże
zdobione

Szyby w oknach i drzwiach bezpiecznych

Szyby bezpieczne O2, P1, P2
Głównym zadaniem szyb bezpiecznych jest ochrona przed zranieniem odłamkami szkła w przypadku ich stłuczenia. Są trudne do rozbicia przy gwałtownym zamknięciu okna lub drzwi. Mogą również stanowić barierę uniemożliwiającą, mimo spękań, dostęp tlenu do pomieszczenia objętego pożarem, opóźniając w ten sposób rozprzestrzenianie się ognia w początkowym stadium pożaru.
Zestaw szyb klasy O2 to dwie tafle szkła o grubości 3mm i jednej warstwy folii o grubości 0,38mm.
Szyby bezpieczne w klasie P1, P2 czasowo chronią przy próbie włamania podjętej bez przygotowania, opóźniając działania włamywacza. Zestaw szyb w klasie P1 to dwie tafle szkła o grubości 3mm i dwie warstwy folii. W zestawach szyb klasy P2 tafle szkła są grubości 4mm każda.
Szyby bezpieczne najczęściej stosowane są w mieszkaniach, szkołach, biurach, drzwiach wewnętrznych.

Szyby antywłamaniowe P3, P4
Zadaniem szyby antywłamaniowej jest ochrona domu przed złodziejami. Głównie stosujemy szyby klasy P3 oraz P4 zbudowane z dwóch tafli szkła o grubości 4mm i odpowiednio trzech lub czterech warstw folii PVB o grubości 0,38mm każda. Dzięki takiej budowie uzyskujemy szybę odporną na uderzenia, przebicie i rozbicie ostrym lub tępym narzędziem z powodzeniem utrudniającą włamanie. Przyjmuje się, że okno z szybą klasy P4 i wzmocnionymi okuciami może zastąpić kraty. Podczas testów szyba musi wytrzymać trzykrotne uderzenie stalową kulą o wadze 4 kg zrzucaną z wysokości 9m.

Szyby zbrojone
Szkło zbrojone posiada wtopioną metalową siatkę, która zwiększa jego wytrzymałość a w przypadku pęknięcia szyby chroni przed zranieniem odłamkami szkła, dodatkowo utrudnia sforsowanie podczas próby włamania. Poza względami bezpieczeństwa szyba zbrojona może stanowić element dekoracyjny o surowym, industrialnym wyrazie.
Najczęstsze zastosowanie szyb zbrojonych: drzwi szklane, ścianki działowe, wypełnienie balustrad schodów.

Szkło ornamentowe, szyby dekoracyjne – ozdoba okien i drzwi

Zastosowanie szkła ornamentowego w pomieszczeniu pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne o różnym stopniu rozproszeniu światła i rozmyciu konturów obrazu. Poprzez odpowiedni dobór wzoru oraz stopień przebarwienia masy szklanej możemy uzyskać efekt częściowego zamaskowania czy zaciemnienia pomieszczenia gwarantujący dyskrecję osobom w nim przebywającym.

Szkło ornamentowe ze względu na swoje właściwości dekoracyjne, doskonale sprawdza się m.in. jako ścianki działowe w pomieszczeniach biurowych, przeszklenia drzwi wewnętrznych, czy elementy barierek / balustrad.

Najpopularniejsze wzory szkła ornamentowego: Chinchilla, Atlantic, Delta, Crepi.

Posiadamy również w ofercie szyby dekoracyjne: mleczne, lustrzane, o matowej powierzchni, trawione kwasem.