Tarasy

Tarasy są estetycznym i praktycznym połączeniem domu z ogrodem są wygodnym miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich, idealnym miejscem do wypoczynku, a więc ważny jest sposób i rodzaj wykonania takiego tarasu.

Nasza firma oferuje kompleksową usługę począwszy od projektu po realizację zlecenia. Oferujemy deski tarasowe z egzotycznego drewna lub kompozytu – gwarantują one trwałość, jakość oraz nieszablonowy design.

  • tarasy_IMG_2935
  • tarasy_IMG_2838
  • tarasy_IMG_2763
  • tarasy_IMG_0289
  • tarasy_IMG_0175
  • tarasy_7
  • tarasy_16

Deski tarasowe z drewna egzotycznego

Wykonanie tarasu z drewna to bardzo popularne rozwiązanie. Fachowo wykonany i odpowiednio konserwowany taras potrafi służyć kilkadziesiąt lat. Drewno egzotyczne wykorzystywane do produkcji deski tarasowej wyróżnia się dużą gęstością, twardością i wytrzymałością, w sposób naturalny jest odporne na biodegradację i działanie szkodników.

Posiadamy w ofercie deski z następujących gatunków drewna egzotycznego: Ipe (Lapacho). Merbau, Cumaru, Bangkirai, Denya, Garapa, Tatajuba, Sapeli, Kempas, Mukulungu. Różnorodne wybarwienie oraz usłojenie poszczególnych gatunków pozwala na indywidualne dostosowanie deski tarasowej do oczekiwań klienta.

Deski tarasowe kompozytowe

Deska kompozytowa wytwarzana jest z włókien drzewnych oraz bambusowych, tworzywa sztucznego i dodatków uszlachetniających. W rezultacie otrzymujemy deskę tarasową odporną na działanie czynników atmosferycznych, która nie rozszczepia się, nie ulega wypaczaniu, nie podlega biodegradacji. Deska kompozytowa wymaga jedynie minimalnej pielęgnacji i posiada wieloletnią gwarancję producenta.

Dostępne są deski kompozytowe o profilu komorowym oraz o przekroju pełnym.

Podstawowa zaleta deski o przekroju komorowym to jej niewielka waga oraz budowa umożliwiająca cyrkulację powietrza wewnątrz deski.

Deski tarasowe kompozytowe o przekroju pełnym są mocniejsze, bardziej stabilne i w związku z tym mniej podatne na wypaczenia przy zastosowaniu mniejszej ilości legarów w konstrukcji tarasu. Są cięższe od desek o przekroju komorowym.

W zależności od wersji wykończenia deski kompozytowe dostępne są w pięciu lub trzech kolorach – szczotkowana: antracyt, ciemny brąz, jasny brąz, szary oraz teak; szlifowana: antracyt, ciemny brąz i jasny brąz. Poszczególne deski mogą posiadać niewielkie różnice koloru i wzoru powierzchni.